יום שלישי, 26 במרץ 2019

סקר היין הגדול ויינות כרמל לפסח 2019

מי שותה יין בחג? כמעט כולם. מתברר שהישראלים די אוהבים יין! תרבות היין מתפתחת כאן בארץ. בפסח שותים הרבה יותר ואפילו פותחים כמה יינות בחג. הטעם מתפתח והמבחר גדל, וגם בסופר יש יותר ויותר יינות איכותיים. אני מצרפת כאן את תוצאות הסקר ומידע על שתי סדרות של כרמל מבצירים חדשים: סלקטד הזולה יחסית, ופרייבט קולקשן ברמה גבוהה יותר המציעה תמורה טובה לכסף.

סקר היין הגדול של יינות כרמל לקראת חג הפסח
78% מהישראלים שותים יין בתדירות כלשהי
63% צורכים יין בתדירות של לפחות פעם בשלושה חודשים
61%  מצרכני היין מעדיפים תוצרת מקומית
66% שותים יין בארוחות משפחתיות
58% מצרכני היין שותים בעיקר יין אדום
27% מצרכני היין בוחרים יין לפי המותג
54% מהישראלים רוכשים יינות  בעיקר ברשתות השיווק הגדולות
אני לא הופתעתי מהממצאים. והזדהייתי עם האהבה ליין אדום. למרות שבאקלים הארץ לקראת הקיץ כדאי לשקול מעבר ליינות קלילים יותר רוזה ולבן.
לקראת החג מציעים ביקבי כרמל סדרות יינות איכותיים לכל כיס: סדרת היינות SELECTED בציר 2018, סדרת היינות המוערכת Private Collection. ומחירם ירד לארוך הזמן שאני מכירה אותם!
סדרת SELECTED בציר חדש 2018
סדרת SELECTED כוללת יינות צעירים ונוחים במחיר משתלם במיוחד. סדרתSELECTED  ביססה את מעמדה לאורך השנים כסדרת יינות מובילה בישראל, המעניקה תמורה גבוהה למחירי היין הנוחים. בסדרה מגוון יינות וזנים: אדומים, לבנים, סמוקים ומוסקטו. יינות נגישים בעלי אופי צעיר, פירותי ורענן. המגוון ואופיים הנגיש של יינות סדרת SELECTED  המותאמים לחיך הישראלי מאפשרים לכל אחד ליהנות מכוס יין במגוון הזדמנויות צריכה אישית, ארוחה משפחתית ובכל אירוע ואירוח.  יינות הסדרה הם יינות עסיסיים, שכיף לשתות אותם, "יינות לשתייה ולא יינות לטעימה".

יפתח פרץ, היינן הראשי של יקבי כרמל: "יינות סלקטד הלבנים של בציר 2018 מתאפיינים בארומטיות נעימה והרמונית והיינות האדומים מתאפיינים בצבע טוב ובמרקם מלא ועשיר וזאת בעקבות עונת גידול הגפן בבציר 2018, אשר התאפיין בחורף חם עם מעט מנות קור אשר הקשו על התעוררות אחידה של הגפן מתרדמת החורף שלה. כמו כן, אביב גשום עם מספר אירועי גשם במהלך פריחת הגפן והחנתה, תרמו ליבול נמוך משמעותית בחלק מן הזנים, ובעיקר בענבים הלבנים. יבול נמוך יחד עם קיץ שהתאפיין בטמפרטורות מתונות יחסית תרמו להבשלות אחידות, מהירות וטובות, עם נתוני סוכר טובים וחמיצות טבעית מצוינת."
*ניתן לרכוש את היינות של סדרת SELECTED ברשתות שיווק נבחרות במחיר מומלץ של 30 ₪.
סדרת Private Collection בציר 2017
סדרת Private Collection היא סדרה ברמה גבוהה מהיינות הצעירים שאנחנו בדרך כלל רואים בבתים הישראליים ובמחיר משתלם. היינות בסדרה: האדומים - קברנה סוביניון, מרלו, שיראז, קברנה מרלו. הלבנים - שרדונה, סוביניון בלאן,  אמרלד ריזלינג קולומברד, מוסקט. גם אני מחבבת מאוד את הסדרה הזו ויכולה להמליץ עליה כבחירה טובה לפסח, אפילו חובבי יין יהנו ממנה, ואלו שלא מבינים יתחילו להבין למה כולם מתעניינים ביין. והיא ממש לא יקרה.

סדרת יינות איכותית הזוכה לפופולריות רבה בקרב בתי האב בישראל ומוכרת למעלה מ-1 מיליון בקבוקים בשנה בממוצע. יינות סדרת Private Collection זוכים בשנים האחרונות לשבחים רבים בזכות איכות היינות הגבוהה והתמורה למחיר שהיא מעניקה. הסדרה הפכה לזוכה סדרתית בתחרויות Best Value. כמו כן, סדרת Private Collection  הינה הסדרה המובילה בקטגוריית המחיר שלה.  היינות האדומים של סדרת Private Collection בעלי אופי מורכב ומחוספס ונוכחות בולטת, היינות הלבנים בעלי חומציות גבוהה ותומכת, רעננים ומתאימים לאוכל.
* ניתן לרכוש את היינות מסדרת Private Collection ברשתות שיווק נבחרות במחיר מומלץ לצרכן: 40 ₪.
רן אסא, מנהל השיווק של יקבי כרמל אמר היום: "החלק הארי של מכירות היין השנתיות בארץ מתבצע בחגי ישראל, בהם עולות מכירות היין בכ-40% - 50%, ההשקעה הכספית ביינות, המוערכת למשפחה לקראת החג, נעה בין 250 ₪ ל- 500 ₪. מהסקר שערכנו עולה כי לכ-23% מצרכני היין בישראל חשוב מחיר היין בלי להתפשר על האיכות ולכן אנו מציעים ללקוחותינו את סדרות סלקטד ופרייבט קולקשן העונים בדיוק לצורך זה: יין איכותי במחיר נגיש."

3 מדליות זהב בתחרות Best Value 2019

יקבי כרמל זכו ב-3 מדליות זהב  בתחרות המוערכת Best Value 2019 /שנה נשלחו לתחרות 146 יינות ישראלים שמחירם בין 25 ₪ ל-79 ₪, אשר נבדקו בטעימה עיוורת על-ידי צוות של 20 שופטים שכלל סומליירים, ייננים וטועמים מקצועיים. סדרת Private Collection זוכה באופן קבוע במגוון מדליות בקטגוריות השונות כבר משנתה הראשונה של תחרות BEST VALUE. השנה, מובילה הסדרה את קטגוריות היינות האדומים עד 50 שקלים.  בנוסף, מובילה סדרת Vineyards של 'יקבי כרמל', את קטגוריית יינות השיראז והסדרה האזורית של יקבי כרמל את קטגורית בלנד מבוסס קברנה.

היינות הזוכים במדליות זהב:
Vineyards סירה/מורוודר מרום הגליל 2014 – קטגוריית יינות שיראז.

Private Collection קברנה סוביניון 2017 – קטגוריית יינות אדומים עד 50 ₪.
קברנה שיראז אזורית 2015 – קטגוריית בלנד מבוסס קברנה סוביניון
על יקבי כרמל
יקבי כרמל הוא היקב האהוב והמוביל בישראל מאז ועד היום, 137 שנים מבלי לפספס אף בציר אחד כל השנים. יקבי כרמל מטפחים כרמים במיטב אזורי היין בישראל, עם 108 כורמים, ומפעילים ארבעה יקבים: היקב המרכזי בזכרון יעקב, יקב אלון תבור בגליל, יקב קאיומי בגליל העליון ויקב יתיר בתל ערד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Subscribe

תוויות

Flickr