יום שני, 4 בנובמבר 2013

ארוחת המבורגרים משובחת

ארוחת המבורגרים משובחת מתאימה לארוח ילדים ומבוגרים כאחת. אחת לכמה זמן, ובלי קשר לל"ג בעומר או יום העצמאות, אנחנו מכינים "על האש". אחת הארוחות האהובות עלינו ובעיקר על הילדים היא ארוחת המבורגרים איכותית. אנחנו אוהבים המבורגר איכותי מבשר אנטרקוט טחון. את ההמבורגרים אנחנו מגישים עם ירקות, בצל ופטריות צלויים, ותפוחי אדמה מבושלים שנצלו בגריל גם הם לקבלת טעם של מדורה!
ארוחת המבורגרים משובחת
אפשר כמובן לגוון בלי סוף (חצילים, פלפלים, ועוד), אבל לדעתי הם מתאימים יותר לבשר כמו פרגיות או סטייק אז אשמור את זה לפעם אחרת.
נתחיל עם המבורגרים: בשר אנטריקוט עם כמות נדיבה של רוטב וורצ'סטר. אפשר גם עם בשר שמן אחר כמו צלעות, אבל אנטריקוט משובח יותר!
מכינים קציצות. לילדים 100 גרם, למבוגרים 150-200 גרם. אפשר לשקול, אבל מהר מאוד מרגישים מה גודל טוב של קציצה. בשר האנטריקוט כמעט שאינו מתכווץ ולכן הגודל של הקציצה יהיה בערך כפי שהכנו אותה.
מכינים תוספות: בצל פרוס ופטריות לצליה על הגריל. ירקות – בעיקר עיגולי בצל, חסה, מלפפון חמוץ וחסה. אצלי לא אוהבים בצל חי ולכן אנו צולים את הבצל על הגריל. הבן שלי אוהב דווקא מלפפון טרי על ההמבורגר!
את הלחמניות אני משתדלת להכין לבד אם יש לי זמן וכח. הנה מדריךמצולם להכנת לחמניות המבורגר. הן מעולות גם סתם לכריך.
מתחילים בצליית הירקות. בישלתי תפוחי אדמה במיקרוגל והנחתי על הגריל להשחמה. תפוחי האדמה יקבלו טעם צלוי כמו קומזיץ! אחר כך מוסיפים את הבצל והפטריות.
כשהירקות מתחילים להיצלות, מוסיפים את הקציצות.
רצוי לצלות על אש קטנה יותר/גחלים, אבל הגברים אצלינו מתעקשים על קצוות שרופים, ולכן חלק מההמבורגרים נצלים יותר.
את ההמבורגרים מוציאים כשהם ורדרדים בפנים, או בדרגת הצלייה שאתם אוהבים.
מגישים עם התוספות והירקות.
אני אוהבת עם פטריות.
ויש מי שאוהב עם בצל והתוספות ליד. בתאבון!
והתקציר:
בשר אנטרקוט טחון, לערבב עם רוטב וורצ'סטר בנדיבות. להכין קציצות שטוחות במשקל 150-200 גרם (100 לילד).לבשל תפוחי אדמה בקליפתם במיקרוגל. בינתיים אפשר להכין פטריות, בצל, ירקות ולחמניות.

לצלות את תפוחי האדמה, אחרי שהם מתחילים להשחים להוסיף לגריל בצל פרוס ופטריות.

אחרי שהירקות מתחילים להצלות מוסיפים את הקציצות וצולים עד להשחמה.


מגישים עם מיונז, קטשוט, חרדל או מה שאתם אוהבים!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Subscribe

תוויות

Flickr