יום חמישי, 16 באוקטובר 2014

ניוקי טריקולור – ניוקי סלק, ניוקי בטטה וניוקי תפוחי אדמה

ניוקי זה כייף ניוקי טריקולור – בצבעים וטעמים שונים זה חגיגה וכשיש הזדמנויות חגיגיות או אורחים להרשים – אני מכינה. ניוקי טריקולור הוא ניוקי בשלושה צבעים – לבן (תפוח אדמה), אדום (סלק) וכתום (בטטה). בכל הניוקי הבסיס דומה – מחית תפוחי אדמה שמוסיפים לה "תוספות" צבעוניות.
ניוקי טריקולור – ניוקי סלק, ניוקי בטטה וניוקי תפוחי אדמה

כדאי להתחיל בללמוד איך להכין ניוקי תפוחי אדמה "רגיל" ברשומה ניוקי תפוחי אדמה ורטבים, שם גם תמצאו הוראות הכנה מצולמות כלליות לניוקי (באמצעות שקית זילוף) שהן דומות לכל סוגי הניוקי: הכנת מחית תפוחי אדמה/ירקות, ערבוב עם קמח/ביצים/תבלינים, העברה לשקית הזלפה ובישול. תמצאו גם רטבים מתאימים. אתמקד כאן בהוראות לניוקי הצבעוניים.
ניוקי סלק
1 סלק מבושל (כ-165 גרם) – אני משתמשת בסלק מבושל מוכן משקית.
2 תפוחי אדמה בינוניים מבושלים ומרוסקים למחית (כ-300 גרם) וכף חמאה או שמן זית
1 ביצה
3/4 כוס קמח
מלח ופלפל
לרסק את הסלק עד לקבלת מחית חלקה (נראה קצת כמו רסק עגבניות).

לערבב עם תפוחי האדמה ולהוסיף ביצה, קמח ותבלינים. המרקם צריך להיות קצת בצקי, אם הוא חלק ורך מדי – להוסיף כף או שתיים של קמח. להעביר לשקית הזלפה. אם תפוחי האדמה לא מעוכים מספיק יתקבלו נקודות לבנות (כמו בתמונה מימין). ואז כדאי לרסק את המחית עוד עד שזה נעלם. אפשר בפולסים במעבד מזון.

לבשל את הניוקי בסיר מים חמים, ההוראות זהות לניוקי תפוחי אדמה. הכמות המתקבלת היא כ-2 מנות. הכפילו כמויות לפי הצורך.

ניוקי בטטה
2 בטטות קטנות (כ-300 גרם נטו ללא קליפה)
1 תפוח אדמה בינוני מבושל ומרוסק למחית (כ-150 גרם) וכפית חמאה או שמן זית.
1 ביצה
3/4 כוס קמח
מלח ופלפל
לבשל את הבטטות (אני מבשלת 10 דקות במיקרוגל) לקלף ולמעוך. לערבב עם מחית תפוחי האדמה, הביצה הקמח והתבלינים. המרקם צריך להיות קצת בצקי, אם הוא חלק ורך מדי – להוסיף כף או שתיים של קמח. להעביר לשקית הזלפה.

לבשל את הניוקי בסיר מים חמים, ההוראות זהות לניוקי תפוחי אדמה. הכמות המתקבלת היא כ-2 מנות. הכפילו כמויות לפי הצורך.


ניתן להכין את הבצק לניוקי מראש ולשמור במקרר עד הבישול. אני נוהגת לבשל את הניוקי ביום ההכנה של הבצק אחרת הוא יכול להתחמצן ולהשחיר (בעיקר הניוקי הבהיר).

ניתן לבשל את הניוקי מראש, אולם הוא קצת דביק ולכן רצוי לפזר על נייר אפייה או בתבנית ולא להניח אחד על השני. להגיש חם!אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Subscribe

תוויות

Flickr